• Zapraszamy do współpracy z naszą drużyną
  • Dowiedz się o nas więcej
Joomla Free Design by Top Hosting

O nas

Nazywamy się R-BOT i jesteśmy dwuosobową drużyną z Gdyni zajmującą się robotyką. Budowanie robotów to nasza pasja. Tworzymy, myślimy, kombinujemy, rozwiązujemy problemy, a przede wszystkim zdobywamy wiedzę, umiejętności i doświadczenie na przyszłość.

Czym właściwie jest robotyka?
Robotyka jest to dziedzina wiedzy łącząca w sobie automatykę, informatykę, mechanikę oraz elektronikę w celu stworzenia autonomicznej maszyny - robota.

 

Skład drużyny:
Aleksander Szulc - programista
Maciej Ziółtkowski - konstruktor, elektronik

 

szulc

Rok urodzenia: 1994

Miejsce zamieszkania: Gdynia/Warszawa

Uczelnia: Politechnika Warszawska, wydział EiTI, kierunkek Informatyka

Osiągnięcia i wyróżnienia: finalista Olimpiady Informatycznej, stypendysta Prezesa Rady Ministrów, Miasta Gdyni, Marszałka Województwa Pomorskiego,  Uczeń Roku (III LO Gdynia, Gimnazjum nr 1 Gdynia)

 

 


Olek:

Ukończyłem Trójkę w Gdyni na profilu matematyczno - informatycznym i to właśnie informatyka jest moim konikiem. W drużynie jestem programistą - to do mnie należy stworzenie duszy robota. Robotyką od samego początku zajmuję się z Maćkiem, świetnie nam się współpracuje, po tylu latach partnerstwa rozumiemy się bez słów. Obecnie wyjechałem do Warszawy na studia, jak widać nawet 294,75km nie są w stanie nas powstrzymać, przed budowaniem robotów. Czerpię z życia studenckiego pełnymi garściami, acz bardzo brakuje mi Gdyni. Gdyby nie roboty pewnie byłbym siatkarzem albo judoką, ewentualnie informatykiem. Uwielbiam sport - siatkówka, judo, snowboard, windsurfing, żeglarstwo, pływanie - wszystko czego tylko mogę spróbować. Dodatkowo interesuje mnie algorytmika, uczę się grać na saksofonie i staram się znaleźć czas, by pogodzić wszystkie zainteresowania. Czy przyszłośc wiążę z robotami? Zdecydowanie tak. 

 

zioltkowski

Rok urodzenia: 1994

Miejsce zamieszkania: Gdynia

Uczelnia: Politechnika Gdańska, wydział ETI, kierunek Elektronika i Telekomunikacja

Osiągnięcia i wyróżnienia: stypendysta Rektora Politechniki Gdańskiej, Miasta Gdyni, Marszałka Województwa Pomorskiego, finalista konkursów kuratoryjnych z matematyki i fizyki, Uczeń Roku (Gimnazjum nr 1 Gdynia)

 

 


Maciek:

Jestem absolwentem VI LO w Gdyni, uczęszczałem do klasy matematyczno-fizycznej. Te przedmioty sprawiają mi największą frajdę. Idąc technicznym szlakiem, aktualnie studiuję Elektronikę i Telekomunikację na Politechnice Gdańskiej. Jestem bardzo zadowolony z tego kierunku, ponieważ poznawana tam wiedza jest pokrewna dziedzinie robotyki. Dzięki temu mogę łączyć pasję z nauką. W drużynie odpowiadam za sprawy związane z konstrukcją robota - elektronikę, mechanikę. Od zawsze lubiłem budować, na początku były proste konstrukcje z LEGO, teraz zmieniły się w nieco bardziej skomplikowane maszyny. Uważam, że życiu roboty to nie wszystko. Trzeba czasem się także poruszać, więc poza tym lubię grać w siatkówkę oraz od czasu do czasu wybrać się na bowling. W wolnych chwilach chętnie wypatruję nowinki ze świata robotyki i wyszukuję nowe pomysły na ciekawe roboty oraz ich rozwiązania konstrukcyjne. Oczekuję coraz więciej sukcesów w tej dziedzinie i chętnie będę zajmować się dalszym rozwijaniem w tym kierunku.